Головна
Терроризм
Форекс
Команда
Політична позиція
Історичній розвиток
Третій шлях
Світовий політичний процес
Зворотній зв'язок
Платформа НДП
Політична культура

Політична культура

Поняття «Політична культура» з'явилося ще у вісімнадцятому столітті, завдяки німецькому філософ Йоганн Гердер. А от повністю сформувалося лише у двадцятому. Сьогодні політична культура - одна з найважливіших сфер життя людства. У наш час сформувалося величезну кількість політичних інститутів, різних напрямків і віянь, кожне з яких має власні погляди і точки зору, часом навіть занадто агресивні. У рамках світового співтовариства, керувати і контролювати всі напрямки цієї сфери вкрай складно.

Часто на грунті різниці в поглядах виникають конфлікти, що загрожують безпеки не тільки окремого взятого держави, а й усього світу. Саме для врегулювання такого роду проблем і створена політична культура. Це поняття сприяє дисциплінованість політичних процесів, наповнює значенням дії і політичні вчинки. Також можна охарактеризувати це поняття, як традицію чи громадський міжнародний кодекс правил поведінки, що сприяє організації колективних думок.

Політична культура спрямована як на суспільство, так і на кожного окремого громадянина. Навіть негативне чи нейтральне ставлення до політики можна класифікувати як позицію, а відповідно і часткове відношення до розряду політичної культури. Політична культура постійно змінюється і вдосконалюється, як і світовий політичний процес. Кожне з цих віянь безпосередньо залежить в своєму розвитку один від одного. Концепції політичної культури можна зустріти ще в працях стародавніх мислителів. Саме в їх роботах можна знайти початку сьогоднішньої основної концепції.

Будучи попередниками створення сучасної політичної культури, вони сформували її як невід'ємну частину всього соціального суспільства. Підходячи з наукової точки зору до цього поняття, можна вважати, що політична культура була створена для роботи над формуванням колективної думки і класифікації політичних поглядів народів. І до 50-х років двадцятого століття в усвідомленні людей це поняття мало саме такий зміст. Вивчалися лише формальні структури держави та її управління. Однак, після переосмислення фундаментальних політичних процесів у світі, що відбуваються на той момент, стали народжуватися нові концепції політичної культури. Ця наука набула свіжі погляди і точки зору політиків того часу. Вона стала широко розповсюджуватися серед суспільства.

Люди стали більш відкрито висловлювати свою думку і позиції. Політична культура стала суб'єктивної сферою, що дозволяє, в рамках дозволеного, кожній людині відстояти свою точку зору. Політична культура працює таким чином, що вона не просто зводиться до політики, а в повною мірою здатна передати всі настрої в суспільстві і дозволяє зробити висновки про «Соціальному здоров'я» країни. Ця наука дуже точно передає всі впливу світової політичного процесу, його позитивні і негативні віяння, на життя кожного окремо взятої людини, а також на нації, соціальні класи і групи.

Методи цієї науки можна охарактеризувати як політико-культурні. Вони дозволяють досліджувати настрої суспільства не просто поверхово, але і проникнути в саму його глиб. Таким чином, держава може визначити ефективність своєї роботи і свій вплив, як на самого високопоставленого чиновника, так і на простого двірника. Політична культура допомагає розібратися в питаннях популярності одних програм і політичних інститутів і непопулярності інших. І чому деякі з них вкрай сприятливі для одних країн, а для інших зовсім недієздатні.